Skip links

2% z dane

Ponúkame ti možnosť darovať a podporiť projekt Liptov Ride. Na to, aby sme mohli tvoriť a pripravovať priestor pre športových nadšencov, potrebujeme aj tvoju pomoc.

Preto, ak ešte stále nie si rozhodnutý, čo s 2% urobíš, podpor myšlienku prepojenia letných a zimných športov. Okrem samotných pretekov sa zapájame aj do projektov na obnovu lesov a prípravu konkrétnych lokalít na prírodný turizmus a tiež podporujeme projekty, ktoré eliminujú vizuálny smog v meste Liptovsky Mikuláš.

Pracovali ste ako dobrovoľník?

Ak ste pracovali aspoň 40 hodín ako dobrovoľník v roku 2023, máte možnosť venovať 3% z dane – požiadajte organizáciu, pre ktorú ste pracovali ako dobrovoľník o potvrdenie tejto práce.

Dôležité termíny:
  • do 31. marca 2024 – Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami – Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania
  • do 30. apríla 2024 – Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane)
Popis krokov pre venovanie 2% z dane

Postup krokov sa mierne líši podľa toho, či % z dane chce poukázať fyzická osoba (zamestnanec, alebo osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie) alebo právnická osoba:

Zamestnanci:

>> Postup krokov na poukázanie 2% z dane pre zamestnancov, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň (link)

Právnické osoby:

>> Postup krokov na poukázanie 1,0% (2%) z dane pre právnické osoby (link)

Živnostníci:

>> Postup krokov na poukázanie 2% z dane pre fyzické osoby, ktoré si samé podávajú daňové priznanie (link)

Naše údaje potrebné na poukázanie časti zaplatenej dane:

Právna forma: Občianske združenie Liptov Ride
Sídlo: Žiarska 601/1, 03104 Liptovský Mikuláš
Identifikačné číslo prijímateľa (IČO/SID): 50076345

Stiahni si formulár 2%